Brad Whitaker - Linkin Park. Wszystko jest hybrydą

by - środa, kwietnia 30, 2014

Tytuł: Linkin Park. Wszystko jest hybrydą
Autor: Brad Whitaker
Liczba stron: 84
Wydawnictwo: In Rock
Kategoria: RozrywkaJako fanka zespołu Linkin Park, nie mogę pojąć dlaczego wcześniej nie napisałam o tej książce! 
Z zawstydzeniem naprawiam swój haniebny błąd i z radością przedstawiam biografię twórczości chłopaków napisaną przez Brad'a Whitaker'a.
Co można wyczytać w tej pozycji? Jak zawsze z pomocą przychodzi nam "mini streszczenie" umieszczone na tyłach książki.

Metal z hip hopem, pop z elektroniką... Taką mieszankę gatunków próbowało grać wielu. Nikt jednak nie osiągnął sukcesu na miarę Linkin Park. Nieznany wcześniej zespół błyskawicznie owinął sobie wokół palca muzyczny show-biznes. Kopnął w tyłek britneypodobne gwiazdeczki na listach przebojów. Sprzedażą płyt zawstydził wypasionych weteranów. I cieszył się bezgranicznym oddaniem potężnej armii fanów. A potem... Potem wzniósł się na nowy poziom. Po którym krytycy zbierali szczęki z podłóg.
Nowa edycja książki obejmuje całą karierę grupy: od skromnych początków po premierę albumu "Minutes To Midnight".  Z niewiarygodną dokładnością wgryza się w historię zwykłych kolesi, którzy dzięki talentowi, uporowi i ogromnej pracy wspięli się na sam szczyt. Precyzyjnie prowadzi przez twórczość chłopaków, odsłania kulisy ich dramatycznych decyzji, zagląda za kotarę prywatności. Obowiązkowa lektura prawdziwego fana LP.

Jeśli obowiązkowa, to obowiązkowo ją kupiłam. Był to akurat czas kiedy wychodził krążek pt.: Minutes To Midnight dlatego niech nikogo nie zdziwi to streszczenie (nieco przestarzałe) ponieważ teraz czekamy już na "The Hunting Party", który według wstępnych informacji ma być prequellem ich pierwszej płyty: "Hybrid Theory".

Na początku można odczuć, że czyta się opowiadanie. Dialogi, opisy miejsc, sytuacji... to nie biografia! To Fan Fiction! No... jednak nie. Kiedy przerzucamy kartkę na kolejną stronę widać pewną różnicę. Co prawda dalej występują odnośniki typu: "mówił", "powiedział", jednak bardziej są to dopasowane do tekstu cytaty, by ułatwić czytelnikowi wczucie się w klimat; atmosferę, która panowała na początku powstawania Linkin Park. Zaczyna się oczywiście od ogólnych informacji dotyczących wokalisty - Chestera Benningtona. Kiedy się urodził, skąd pochodzi, kim byli jego rodzice i jak wyglądało jego dzieciństwo w wielkim skrócie. Następnie przedstawiani są inni członkowie zespołu, zaczynając od tych, którzy byli twórcami Linkin Park, skończywszy na osobach, których po prostu brakowało w kapeli, a posiadały talent godny uwagi chłopaków.

Brad Whitaker doskonale opisuje karierę Linkinów od samego początku po dzień dzisiejszy. Całość książki przeplatana jest wypowiedziami chłopaków jak i ludzi z ich najbliższego otoczenia. Można się dowiedzieć różnych ciekawostek na temat niektórych z utworów na przykład "What I've Done", który nie chwaląc się mogłam przedstawić na swojej maturze ustnej z języka polskiego. Wszelakie współprace z innymi artystami jak: Jay-Z czy X-Ecutioners również znajdują swoje miejsce na kartach książki. Na końcu mamy przedstawioną dyskografię, single, DVD/VHS oraz krążki Mike'a Shinody, który ukrył się pod pseudonimem Fort Minor.

Czy warto zapoznać się z tą książką? Prawdziwy fan, który interesuje się tym zespołem zdecydowanie powinien ją przeczytać, a nawet mieć w swoich zasobach książkowych (a nuż ktoś tak jak ja swoją maturę będzie opierał na tej lekturze?) Tę pozycję czyta się przyjemnie i szybko. Czcionka nie należy do małych, a masa zdjęć tylko umila czas przy lekturze.
Zalety wymienione, a co z wadami? A i tych nie zabraknie co stwierdzam z żalem... Jak dla mnie książka posiadająca 84 strony kosztuje zbyt wiele. Ponadto nie jest szyta, a klejona (bynajmniej moja) i przy częstszym użytkowaniu kartki odklejają się i są luźne co nie wygląda zbyt estetycznie oraz trzeba uważać, by niczego nie pogubić... 
Myślę jednak, że pomijając te wady warto sięgnąć po tę książkę i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat Linkin Park. Poznać nie tylko ich twórczość, ale również drogę przez którą musieli przejść, by w ogóle byli rozpoznawali na skalę światową.

Moja ocena: Bardzo dobry

PONADTO

Chciałabym Wam polecić stronę http://kodyrabatowe.pl Jeżeli szukacie książek lub ebooków w sieci po niższych cenach to jest to idealna strona! Oprócz nich można znaleźć tam kody na inne produkty, co moim zdaniem jest dużym plusem dla strony. Wybrana obniżka od razu przerzuca Was na daną stronę, gdzie jest już odliczony rabat za dany produkt. Co by tu dużo pisać? Taniej, szybciej, wygodniej. Parę kliknięć i wszystko gotowe! Serdecznie polecam! Zobacz także:

0 komentarze

Jest mi niezmiernie miło, że poświęciłeś swój czas i przeczytałeś mój wpis. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, za każdą radę i krytykę. Mam nadzieję, że jeszcze do mnie zawitasz czytelniku!