Miłość niejedno ma imię - Czytelnicy bloga Magdaleny Kordel

by - poniedziałek, listopada 30, 2015

Tytuł: Miłość niejedno ma imię
Autor: Czytelnicy bloga Magdaleny Kordel
Liczba stron: 239
Wydawnictwo: brak (Kwestiami wydawniczymi zajmowała się Magda Kordel)

Dzisiaj ponownie przychodzę do Was z nietypową książką jaką jest tomik. Jeśli ktoś na bieżąco śledzi mój blog i ma w miarę dobrą pamięć, to wie, że te książki powstają z inicjatywy Magdy Kordel, która na swoim blogu organizuje akcje "Kto napisze ze mną książkę". Cel tej akcji jest prosty. Magda daje nam motyw przewodni,a my na jego podstawie mamy napisać krótkie, nie przekraczające 15 stron Worda opowiadanie. Może być kryminalne, fantastyczne, young adult... co Wam przyjdzie do głowy, byle temat przewodni był w nim zawarty. Zwykle czas napisania takiego opowiadania liczony jest w miesiącach. Czasem dwa czasem cztery... Po upływie terminu zgłaszania prac, jest jeden, dwa dni przerwy, by czytelnicy mogli zapoznać się z ostatnimi pracami, które napłynęły, po czym rozpoczyna się głosowanie. Dotychczas było do rozdania 20 punktów podzielonych na 5 prac, ale to się chyba zmieni, ponieważ ludzie łapali swoich znajomych by nabijali im punkty, a nie o to tu chodzi. Pierwsze pięć prac, które zdobędzie największą liczbę głosów, wygrywa dwa tomiki. Jeśli chce może dokupić. Koszt jednego takiego tomiku zazwyczaj nie przekracza 25 zł (15 zł książka +9,50 przesyłka na przykład). Najważniejsze jest to, że można potem cieszyć oko i widzieć swoje nazwisko w takiej książeczce. 

To tak dla przypomnienia, zaś co można zobaczyć w tomiku, o którym mowa jest w tym poście? Motywem przewodnim jest miłość. Miłość do drugiej osoby, do miejsca, do rzeczy, miłość braterska... jakakolwiek miłość, która przychodzi Wam do głowy i macie pomysł jak o niej opowiedzieć. Dodatkowo w tym tomiku umieszczone zostały wiersze. Komu napisanie kilkunastu stron sprawiło trudność, ten mógł napisać wiersz.

Zaznaczyć trzeba, że książka ta nie była przez nikogo redagowana. Teksty w niej umieszczone są z pierwszej ręki i zdarzyć się mogą literówki, czy błędy stylistyczne. Wszystko jest niemalże osób, których teksty zostały umieszczone w tomiku - łącznie z okładką, na którą odbyło się głosowanie i większością głosów wygrała ta z misiem właśnie.

Opowiadania są różnorodne. Ich czas akcji rozciąga się od czasów Drugiej Wojny Światowej poprzez niezmierzone granice czasowe w Niebiosach. Można by napisać - ilu autorów tyle pomysłów i sposobów na przedstawienie miłości.

Już teraz gorąco namawiam wszystkich, którzy piszą gdzieś do szuflady by z niej wyszli i pozwolili pokazać się światu! Tomiku nie znajdziecie w żadnej księgarni, więc nie ma się co bać, że znajdzie Was jakiś jegomość i wyśmieje, bo raz czy dwa zdarzyło się Wam zrobić błąd w pisowni. Można sobie zamówić dowolną ilość tomików, a potem porozsyłać go gdzie dusza zapragnie. Ja na przykład zawsze jeden daje do Miejskiej Biblioteki. Kiedy będzie kolejna akcja "Kto napisze ze mną książkę", nie wiem, ale jeśli na bieżąco będziecie śledzić blog Magdy, lub mój to informacja ta Was na pewno nie ominie. Na 100% dam znać o tym na swojej stronie na Facebooku. Ją też możecie polubić.

Jeśli już piszę o tym tomiku, to wszystkim tym, którzy biorą udział w moim wyzwaniu zdradzę jedną nagrodę. Osoba, która wygra będzie mogła wygrać właśnie ten tomik. Nawet się podpiszę, jak będzie takie życzenie :D a co! będę sławna :D

Mam nadzieję, że Was zainteresowałam i z niektórymi z Was spotkam się w kolejnym tomiku :)

Zobacz także:

2 komentarze

  1. Nie spotkałam się z tą książką, muszę przyznać, że po tym, co piszesz, jest godna zapoznania :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety nie jest do nabycia, ale będą kolejne okazje by wziąć udział w akcji i w takiej książce znajdzie się Twoje imię i nazwisko bez względu czy wygrałaś czy nie :) ja na pewno wezmę udział. Wzięłam już udział trzy razy :)

      Usuń

Jest mi niezmiernie miło, że poświęciłeś swój czas i przeczytałeś mój wpis. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, za każdą radę i krytykę. Mam nadzieję, że jeszcze do mnie zawitasz czytelniku!