Wyzwanie czytelnicze 2016 - Fantazyjny Alfabet Stronicowy

by - poniedziałek, stycznia 18, 2016


To druga odsłona mojego autorskiego wyzwania, które ochrzciłam mianem "Fantazyjny Alfabet Stronicowy" Te osoby, które brały w nim udział rok temu wiedzą, o co chodzi, zaś nowych zainteresowanych już zapoznaję z zasadami, które tak na prawdę w ogóle się nie zmieniły. (Chyba :D )Na czym polega Fantazyjny Alfabet Stronicowy?

Jedni kierują się grubością książki, inni chcą ich przeczytać jak najwięcej, jeszcze inni mają całkiem inne wymagania. Tutaj chodzi o to by przeczytać nie jak najwięcej książek, a stron! Nie ważne czy przeczytasz 15 książek w miesiącu czy jedną! Ważne ile będzie miała stronic i jak dużo jesteś ich w stanie przeczytać! Zadanie byłoby zbyt łatwe gdyby chodziło jedynie o przeczytanie jak największej ilości kartek, dlatego co miesiąc wyznaczę literkę alfabetu na podstawie, której będzie musiał zaczynać się tytuł książki, bądź nazwisko jej autora (np. literka "T" - "Tajemnice Ali" lub Hobbit - J.R.R. Tolkien )
Myślę, że nie jest to zbyt trudnym zadaniem ^^Zasady ogólne:

 • Wyzwanie rozpoczyna się z dniem 1 stycznia 2016 (teoretycznie bo dziś 18 :P ), a kończy 31 grudnia 2016 roku
 • Do wyzwania może dołączyć każdy kto ma bloga, nie ważne czy na blogspocie, wordpresie czy gdziekolwiek. Uznaję również konta na Lubimyczytac.pl
 • Do wyzwania można dołączyć w każdym momencie, wystarczy w komentarzu pod tym postem wyrazić chęć wzięcia udziału, oraz pozostawić link do swojego bloga/konta.
 • Każda chętna osoba, proszona jest o pozostawienie pod recenzją informacji o tym, że dana książka bierze udział w wyzwaniu.
 • Zmiana literki na dany miesiąc będzie podawana w podsumowaniu minionego miesiąca, oraz będzie ją można znaleźć na banerku umieszczonym na blogu.
 • Do wyzwania zaliczam książki, które zostały zrecenzowane w danym miesiącu i odpowiadają literce. Nie uwzględniam recenzji napisanych na przykład w styczniu, które odpowiadają literce na sierpień.
 • Wygrywa osoba, która pod koniec roku przeczyta największą liczbę stron. Nagrodę ustalać będę w grudniu, ale na pewno będzie książkowa :)
 • W razie niejasności proszę, zadawać pytania. (Ja nie gryzę,a mogłam coś pominąć, lub napisać w sposób niezrozumiały)

UWAGI:

 • Literka na miesiąc styczeń to: "F". Wszystkie tytuły książek i nazwiska autorów zaczynające się na literę "F" biorą udział w wyzwaniu na styczeń :)
 • Linki do recenzji biorących udział w styczniu proszę umieszczać pod tym postem


Lista osób, które do tej pory zgłosiły chęć udziału w wyzwaniu:

1. Oxfordka (jako autor biorę udział, ale nie wezmę siebie samej pod uwagę)
2. martucha180
3. addictedtobooks

Zobacz także:

7 komentarze

 1. Swietne wyzwanie, mam ochote, ale nie wiem, czy podolam. Czy jesli ktoregos miesiaca wypadne to kolejnego mozna wrocic? Rozumiem, ze tematyka i dzial ksiazek dowolny? Mysle nad tym wyzwaniem intensywnie, bo fajnie to obmyslilas:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można jak najbardziej. Jeśli nie uda Ci się przeczytać żadnej książki w jakimś miesiącu i w kolejnym będziesz już mieć to nie widzę problemu :) Tematyka również dowolna. Warunkiem jest to, że ja podaję w danym miesiącu jakąś literkę. W styczniu jest to "F". No i zaliczam do tego wyzwania wszystkie książki, których tytuł zaczyna się na tę literę lub autor danej książki ma nazwisko zaczynające się na tę literkę :)
   Dziękuję, że Ci się podoba. :) Na razie Cię nie dodam. Przemyśl sobie na spokojnie. Nie ma pośpiechu :)

   Usuń
 2. Zgłaszam się! Fajnie, że się zdecydowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Mogłam się tego spodziewać :p Już dodaję :)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Jest mi niezmiernie miło, że poświęciłeś swój czas i przeczytałeś mój wpis. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, za każdą radę i krytykę. Mam nadzieję, że jeszcze do mnie zawitasz czytelniku!