J.K. Rowling - Quidditch przez wieki

by - środa, maja 31, 2017


Autor: J.K. Rowling
Tytuł: Quidditch przez wieki
Liczba stron: 137
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: Fantasy

Dla oporniejszych mam również film! Serdecznie zapraszam! 

"Quidditch przez wieki" jest ostatnim z dodatków jakie przeczytałam i zajęło mi to - uwaga, uwaga... TAK! zajęło mi to dzień! :P tzn. nie cały, ale dzień!
Tak jak w tytule, książka ta jest o najpopularniejszym sporcie uprawianym przez czarodziejów, a mianowicie o Quidditch'u. 
Przede wszystkim mamy możliwość dowiedzieć się szczegółów początków tego sportu, jak powstał, skąd w ogóle pomysł na taką grę i jak przez wieki ewoluowała. Mamy wgląd do osobistych listów, w których głównym tematem jest Quiditch, poznajemy kilka ważniejszych reprezentacji tego sportu i mamy możliwość zdobycia informacji na temat jak wyglądał Quiditch na innych kontynentach nie tylko w Europie i czy wywołał równie wielki hype. 
Okładka tym razem czerwona, książka oprawiona w twardą okładkę przez co wydaje się bardziej grubsza niżeli jest i daje poczucie bardziej wytrzymałej.
Również z niej dochód zostanie przekazany na rzecz dwóch fundacji - Lumos oraz Comic Relief, co jest tylko kolejnym powodem by zaopatrzyć się w tę książkę.
Ponadto wydawnictwo stworzyło książkę na bazie takiej do wypożyczania z biblioteki. Na jednej z pierwszych stron widnieje tabelka, gdzie każdy uczeń Hogwartu wypożyczający tę książkę, podpisuje się, a obok widnieje data oddania pozycji. Dzięki temu można się poczuć niczym uczeń Hogwartu.
"Quidditch przez wieki" to lektura dla fanów tego sportu jeśli chcą się dowiedzieć czegoś więcej na jego temat. Ilustracje zawarte w tej pozycji niejednokrotnie przedstawiają np. wygląd złotego znicza, czy samego boiska, co pozwala wizualnie dowiedzieć się jak to wszystko wyglądało kilkaset lat przed narodzinami Pottera. Jest tu na prawdę dużo historii i szczerze podziwiam Rowling, że potrafiła tak obszernie wdrożyć się w świat czarodziejski, by móc posługiwać się wydarzeniami mającymi miejsce dawno, dawno temu. To dodaje tej pozycji realności.
Nic więcej nie jestem w stanie napisać o tej pozycji. Ja z przyjemnością ponownie zagłębiłam się w świat Harrego Pottera i dowiedziałam się kilku ciekawostek na temat najpopularniejszej gry czarodziejów. Uważam, że to dodatek must have dla fanów Pottera. Jeśli ktoś z Was zaznajomił się z tą pozycją to chętnie dowiem się co sami o niej sądzicie. Według mnie  jest ciekawym dodatkiem, mimo że Baśnie Barda Beedle'a zdecydowanie są moimi faworytami.

Moja ocena: Celujący
Książka bierze udział w wyzwaniach:
1. Przeczytam tyle ile mam wzrostu 1,5 cm
2. Czytam fantastykę 

Zobacz także:

0 komentarze

Jest mi niezmiernie miło, że poświęciłeś swój czas i przeczytałeś mój wpis. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, za każdą radę i krytykę. Mam nadzieję, że jeszcze do mnie zawitasz czytelniku!